Gümrük Müşavirlik firması olarak kurulan LİMAK Gümrük Şirketimizin işiniz işimizdir diyerek kalite anlayışı; müşterilerin beklentilerine, yasaların ve mevzuatın gereklerine uygun gümrükleme hizmetini hem şirketimizin hem de müşterilerimiz için en verimli şekilde sağlamak, kurumsal çözümler üretilmesi ve ilk seferde hatasız iş yapabilme ortamı oluşturmaktır. Gümrük işlerinde Şirketimiz, Türkiye’ deki tüm gümrüklere bağlantı kurulabilen online sistem EDI (Electronic Data Interchange ) ile beyanname tescillerini şirketten yaparak işlemleri en kısa sürede tamamlamaktadır. Gümrük işlemleri ne başlamadan önce İthalat işlemlerinde yurt dışındaki evraklarınızın ve İhracat işlemlerinde evraklarınızın hazır olduğu aşamada elektronik posta ya da faks yoluyla bize ulaştırdığınız andan itibaren mevzuat olarak araştırılması yapılarak sorumluluğumuzu başlatıyoruz.

Gümrükleme işlemleri için gerekli evraklarınız teslim alındığı andan bir sonraki gün mesai bitimine kadar ithalat veya ihracat işlemlerinizi tamamlıyoruz.

Zaman Değerlidir..

Gümrük ve Dış ticaretin bütün alanlarında bilgili personelimizle danışmanlık ve müşavirlik hizmeti sunmaktayız. Gümrük alanında müşteri odaklı hizmet vermekteyiz. Gümrük sektörün öncü firmalarından olan LİMAK Gümrük İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliklerinin başta GB onayı olmak üzere online etkileşimli ağ uygulamaları üzerinden bilgi alışverişi yapmak suretiyle üyelerin Genel Sekreterlikler le online işlemlerinde maksimum kolaylık ve çabukluk sağlanması bilgisayar ve network teknolojilerinin en yeni yeteneklerinden, en üst seviyede faydalanarak iş yükünün azaltılması ve insan kaynaklarının, statülerinde yer alan asli görevlerini tam anlamı ile gerçekleştirmesini teminen verimli bir şekilde yönlendirilmesi, dolayısı ile İhracatçı Birliklerinin günümüzdeki salt GB kaydı yapan ve istatistik veren kurumlar vizyonunun çok ötesinde, İhracatın geliştirilmesindeki önemli misyonunun da ön plana çıkarılması hedeflerini gözeten bir projedir.

Gümrük :”Lehçe-i Osmaniye” adlı kitapta Gümrük kelimesi, Rumca ‘dan alınmış ve “emtiaya ilişkin rüsumun idare mahallinin ismidir” diye tanımlanmış ise de, Gümrük kelimesinin Rumcadan alınma olmayıp, Latince ’de ticaret manasına gelen “Commercium” kelimesinden alınmış olduğu anlaşılmaktadır. Zira, gümrük resminin ticaret eşyasından alınan bir vergi olduğu göz önüne alındığında, kelimenin manaya uygunluğu ortaya çıktığından, bu adlandırmanın esasen daha uygun bulunduğu açıktır. Fransızlar “Gümrük”e “Douane” derler. İtalyanca “Dogana” kelimesinden alınmıştır ki, Venedik ve Cenova Cumhuriyetinin Birinci Hakimi’nin unvanı olan “Doge” adına, hazineye gelir temin etmek için, Venedik’te uygulamaya konulan verginin ismi

One thought on “Ana Sayfa

Comments are closed.